NE Home
A.net/NE
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Doane Fred Beile Indoor Classic
February 7th 2020 Crete, Nebraska, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Attendees
Videos
Records
Info/Results
News
Write News
RSS Feed
Folders
2015 - (1 articles)
2016 - (1 articles)
2017 - (1 articles)
2018 - (1 articles)
2019 - (1 articles)
2020 - (1 articles)
Featured
0
Misc News
1
All
1
2017 Results - Doane Fred Beile Indoor Classic
Feb 3rd 2017, 11:00pm
Search
2017 Results - Doane Fred Beile Indoor Classic
Published by
ResultsCentral
Feb 3rd 2017, 11:00pm
Comments
Mens Results
Womens Results
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Kadrin Williams
6.78a
Hutchinson CC
2.
So
Cory Mensah
6.91a
Iowa Western
3.
So
Michael Tross
7.00a
Doane
4.
Fr
Terrance Ware
7.02a
Barton County
5.
Fr
Fred Campbell
7.03a
Highland
6.
Fr
Malcom Gardner
7.03a
Hutchinson CC
7.
Sr
Magnus Scott
7.06a
Langston
8.
Josiah Oyebefun
7.09a
Unattached
60 Meter Dash
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Lucas Wiechman
7.25a
Concordia-Nebraska
2.
Justin Castellanos
7.45a
Unattached
3.
Sr
Michael Lucas
7.66a
Doane
4.
So
Matthew Wieser
7.69a
Doane
5.
Fr
Levi Sudbeck
7.75a
Doane
6.
Sr
Thomas Matik
7.87a
Concordia-Nebraska
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Fr
Kadrin Williams
6.86a
Hutchinson CC
2.
Fr
Terrance Ware
6.92a
Barton County
3.
So
Cory Mensah
6.97a
Iowa Western
4.
Sr
Magnus Scott
6.98a
Langston
5.
Fr
Fred Campbell
7.05a
Highland
6.
So
Michael Tross
7.05a
Doane
7.
Josiah Oyebefun
7.06a
Unattached
8.
Fr
Malcom Gardner
7.10a
Hutchinson CC
9.
Sr
Craig Timmons
7.11a
Nebraska Wesleyan
10.
Fr
Wesley Logorava
7.12a
Cloud County
11.
Fr
Ta'marche Mason
7.14a
Hutchinson CC
12.
Sr
Christopher Mosely-Hendricks
7.15a
Concordia-Nebraska
13.
So
Mamer Mamer
7.16a
Nebraska Wesleyan
14.
Kevin Murphy
7.16a
Unattached
15.
Fr
Tevin Brown
7.18a
Hutchinson CC
16.
Fr
Christopher Hill
7.19a
Highland
17.
Fr
Brian Tillman
7.22a
Iowa Western
18.
Sr
Daquvon Piolet
7.23a
Langston
19.
Fr
Daiten Rhone
7.24a
Iowa Western
20.
Fr
Kevin Brown
7.25a
Highland
21.
So
Travis Phillips Jr.
7.26a
Midland
22.
Jr
Braden Knuth
7.29a
Doane
23.
Fr
Tanner Mayberry
7.30a
Cloud County
24.
Fr
Robson Yinambe
7.31a
Cloud County
24.
So
Nicholas Stolze
7.31a
Doane
26.
Fr
Eric Mensah
7.31a
Iowa Western
27.
So
Xavier Bridges
7.34a
Doane
28.
So
Eddie Landerus
7.34a
Hutchinson CC
29.
Sr
Cory Thorson
7.35a
Midland
30.
So
Sawyer Kean
7.35a
Nebraska Wesleyan
31.
So
Izaiah Tucker
7.35a
Cloud County
32.
Fr
Romiki Dorris
7.36a
Langston
33.
Fr
Levon Bottley
7.39a
Iowa Western
34.
So
Daniel Hakes
7.41a
Concordia-Nebraska
35.
Fr
Solomon Carson
7.42a
Langston
36.
So
Dami Okeowo
7.42a
Hutchinson CC
37.
Jr
MeKota Fogg
7.43a
Midland
38.
So
Kyle Shores
7.43a
Langston
39.
Fr
Kaleb Gibbs
7.48a
Langston
40.
So
Alex Heuermann
7.49a
Midland
41.
Fr
Derrick Vander Linden
7.51a
Nebraska Wesleyan
42.
Fr
Roiel Swift
7.51a
Concordia-Nebraska
43.
Sr
Trae Owens
7.55a
Concordia-Nebraska
44.
Fr
Isaiah Brown
7.60a
Midland
45.
So
Ramel Mason
7.66a
Cloud County
46.
Fr
Ryan Boswell
7.72a
Nebraska Wesleyan
47.
Fr
Wyatt Woodman
7.94a
Concordia-Nebraska
48.
Fr
Jonathan Quintanilla
7.95a
Midland
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Andrew Klein
22.51a
Doane
2.
Fr
Fred Campbell
22.54a
Highland
3.
So
Cory Mensah
22.67a
Iowa Western
4.
Fr
Malcom Gardner
22.77a
Hutchinson CC
5.
Sr
Magnus Scott
22.80a
Langston
6.
Fr
Kadrin Williams
22.95a
Hutchinson CC
7.
Fr
Wesley Logorava
22.97a
Cloud County
8.
Fr
Daiten Rhone
23.07a
Iowa Western
9.
So
Michael Tross
23.08a
Doane
10.
Fr
Henry Arnold
23.19a
Doane
10.
Fr
Brian Tillman
23.19a
Iowa Western
12.
So
Mamer Mamer
23.22a
Nebraska Wesleyan
13.
Josiah Oyebefun
23.41a
Unattached
14.
Fr
Braxtyn DeGolyer
23.46a
Nebraska Wesleyan
15.
Fr
Eric Mensah
23.48a
Iowa Western
16.
Fr
Christopher Hill
23.51a
Highland
17.
Fr
Ta'marche Mason
23.60a
Hutchinson CC
18.
So
Nicholas Stolze
23.63a
Doane
19.
Sr
Christopher Mosely-Hendricks
23.65a
Concordia-Nebraska
20.
So
Izaiah Tucker
23.67a
Cloud County
21.
So
Edwin Williams
23.69a
Langston
22.
Fr
Armand Van Zyl
23.77a
Cloud County
23.
Jr
Braden Knuth
23.83a
Doane
24.
Sr
Connor Lott
23.85a
Nebraska Wesleyan
25.
Fr
John Woruo
23.89a
Concordia-Nebraska
26.
Fr
Tevin Brown
23.92a
Hutchinson CC
27.
Fr
Solomon Carson
24.02a
Langston
28.
So
Daniel Hakes
24.14a
Concordia-Nebraska
29.
Fr
Levon Bottley
24.29a
Iowa Western
30.
Fr
Romiki Dorris
24.30a
Langston
31.
Fr
Kaleb Gibbs
24.33a
Langston
32.
So
Eddie Landerus
24.37a
Hutchinson CC
33.
So
Dami Okeowo
24.42a
Hutchinson CC
34.
Fr
Kevin Brown
24.55a
Highland
35.
Fr
Riley Raymond
24.73a
Nebraska Wesleyan
36.
Sr
Trae Owens
24.98a
Concordia-Nebraska
37.
Fr
Alexander Delgado
25.35a
Nebraska Wesleyan
38.
Fr
Wyatt Woodman
25.46a
Concordia-Nebraska
39.
Fr
Jonathan Quintanilla
25.47a
Midland
40.
Fr
Clayton Townsend
25.70a
Our Lady of the Lake
41.
So
Ramel Mason
25.91a
Cloud County
42.
So
Peyton Wetzel
26.90a
Nebraska Wesleyan
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Adam Lavarity
51.15a
Barton County
2.
Jr
Brady Stuhmer
51.51a
Doane
3.
Fr
Demorea Carter
51.64a
Langston
4.
Sr
Zach Hickman
51.70a
Doane
5.
So
Bryan Vinson
51.74a
Langston
6.
Fr
Darrien Lipscom
51.76a
Cloud County
7.
Fr
Armand Van Zyl
52.30a
Cloud County
8.
Fr
Ricardo Ramos
52.69a
Our Lady of the Lake
9.
So
Edwin Williams
52.90a
Langston
10.
Fr
Anthony Powell
53.00a
Iowa Western
11.
So
Tylan Matthias
53.36a
Nebraska Wesleyan
12.
Fr
Wesley Logorava
53.46a
Cloud County
13.
So
Terrell Rodriguez
53.70a
Hutchinson CC
14.
So
Gerald Hartford
53.76a
Langston
15.
Sr
Connor Lott
53.84a
Nebraska Wesleyan
16.
Fr
John Woruo
54.02a
Concordia-Nebraska
17.
So
Hunter Garrison
54.42a
Midland
18.
So
Brady Brokaw
54.50a
Doane
19.
Fr
Nate Stolze
54.59a
Doane
20.
Fr
Roiel Swift
54.61a
Concordia-Nebraska
21.
Fr
Tanner Mayberry
54.72a
Cloud County
22.
So
Turner Hill
54.86a
Doane
23.
So
Ivan Landmark
55.14a
Concordia-Nebraska
24.
Sr
Christian Egger
55.30a
Concordia-Nebraska
25.
So
Alex Heuermann
56.08a
Midland
26.
Fr
Riley Raymond
56.63a
Nebraska Wesleyan
27.
Fr
Alexander Delgado
57.16a
Nebraska Wesleyan
28.
Fr
Kory Gomez
57.68a
Hutchinson CC
29.
Fr
Mitch Pigeon
1:01.57a
Iowa Western
600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Alan Varela
1:22.02a
Doane
2.
So
Travis Phillips Jr.
1:23.06a
Midland
3.
So
Ishmael Goyco
1:25.14a
Hutchinson CC
4.
Fr
Tanner Harsin
1:25.51a
Doane
5.
So
Dillon Nerud
1:25.67a
Doane
6.
Fr
Isaac Rodriguez
1:26.83a
Hutchinson CC
7.
Fr
Robson Yinambe
1:28.06a
Cloud County
8.
So
Chandler Flynn
1:28.48a
Doane
9.
Fr
Jose Lima
1:29.66a
Our Lady of the Lake
10.
Jr
MeKota Fogg
1:43.30a
Midland
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Chaz Berry
2:01.30a
Iowa Western
2.
Fr
Michael Leapley
2:03.54a
Concordia-Nebraska
3.
Sr
Nick Schmit
2:04.11a
Wayne State (NE) Col...
4.
So
Samuel Ferguson
2:06.05a
Concordia-Nebraska
5.
Fr
Lynn Sermons
2:06.15a
Iowa Western
6.
Fr
Chris Gilliam
2:07.14a
Hutchinson CC
7.
Fr
Eric Fluegge
2:07.21a
Concordia-Nebraska
8.
Fr
Kimble Haskett
2:07.82a
Highland
9.
Jr
Brandon Sipherd
2:07.96a
Midland
10.
Fr
Marco Joseph
2:09.47a
Cloud County
11.
Fr
Anthony Nunez
2:13.43a
Cloud County
12.
Fr
Lukas Tucker
2:15.46a
Barton County
13.
Fr
Chris Warneke
2:15.90a
Concordia-Nebraska
14.
So
Aaron Pierce
2:18.97a
Midland
15.
Fr
Jaquan Rosa
2:20.49a
Midland
16.
Fr
John Vecera
2:20.97a
Concordia-Nebraska
So
Cameron Moes
DNF
Concordia-Nebraska
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Ty Hansen
2:33.93a
Midland
2.
Jr
Patrick Wortmann
2:35.30a
Concordia-Nebraska
3.
Sr
Robert Torres
2:37.50a
St Gregory's
4.
So
Josiah McAllister
2:38.14a
Concordia-Nebraska
5.
Jr
Colin Appel
2:38.23a
Doane
6.
Fr
Brandon Kerr
2:40.74a
Hutchinson CC
7.
Sr
Christopher Shelton
2:41.31a
Concordia-Nebraska
So
Vincent Lalang
DNF
Iowa Western
1000 Meters
Heptathlon
- Finals
x
1.
So
Matthew Wieser
2:51.70a
Doane
2.
Sr
Michael Lucas
2:56.50a
Doane
3.
Justin Castellanos
2:58.29a
Unattached
4.
Sr
Thomas Matik
3:03.95a
Concordia-Nebraska
5.
Sr
Lucas Wiechman
3:09.67a
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Levi Sudbeck
3:09.77a
Doane
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
So
Thomas Taylor
4:36.89a
Concordia-Nebraska
2.
So
Vincent Lalang
4:39.58a
Iowa Western
3.
So
Cameron Moes
4:41.92a
Concordia-Nebraska
4.
Sr
Tanner Dunn
4:42.12a
Doane
5.
Fr
Blake Schaben
4:47.16a
Iowa Western
6.
Fr
Cole Hinton
4:53.69a
Highland
7.
Fr
Manuel Gonzalez
4:56.51a
Hutchinson CC
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Jacob Klein
9:10.36a
Midland
2.
Jr
Derek Barnett
9:18.89a
Our Lady of the Lake
3.
Fr
Dennis Kibowen
9:27.50a
Iowa Western
4.
So
Kasey Reeves
9:44.27a
Midland
5.
Fr
Fabian Garcia
9:53.37a
Iowa Western
6.
Sr
Keaton Gracey
9:54.92a
Midland
7.
Jr
Danny Spies
10:00.63a
Midland
8.
Fr
Alec Hruby
10:11.46a
Doane
9.
So
Hunter Nance
10:15.35a
Hutchinson CC
10.
So
Nick Roark
10:58.40a
Cloud County
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Rosten From
16:00.31a
Doane
2.
Fr
Jose Yanes
16:01.06a
Barton County
3.
Sr
Patrick Torres
16:16.32a
Our Lady of the Lake
4.
So
Cortland Cassidy
16:27.52a
Midland
5.
Fr
Zekarias Philipo
16:29.09a
Highland
6.
Sr
Taylor Mueller
16:29.13a
Concordia-Nebraska
7.
Jr
Kohlton Gabehart
16:42.01a
Concordia-Nebraska
8.
So
Jorge Guerrero
17:22.09a
Highland
9.
So
Matthew Villarreal
18:14.38a
Doane
10.
So
Nick Roark
18:36.75a
Cloud County
Jr
Caleb Goeken
DNF
Midland
Sr
Alex Way
DNF
Midland
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Finals
x
1.
So
Louis Rivers
8.30a
Barton County
2.
Sr
Daquvon Piolet
8.44a
Langston
3.
Jr
Benjamin Hulett
8.47a
Concordia-Nebraska
4.
Fr
Braxtyn DeGolyer
8.56a
Nebraska Wesleyan
5.
Fr
Anthony Powell
8.71a
Iowa Western
6.
So
Izaiah Tucker
8.72a
Cloud County
7.
Fr
Armand Van Zyl
8.77a
Cloud County
8.
So
Ivan Landmark
9.29a
Concordia-Nebraska
60m Hurdles
- 42"
Heptathlon
- Finals
x
2.
Fr
Levi Sudbeck
9.00a
Doane
3.
Justin Castellanos
9.07a
Unattached
4.
Sr
Michael Lucas
9.13a
Doane
60m Hurdles
- 42"
Varsity
- Prelims
x
1.
So
Louis Rivers
8.35a
Barton County
2.
Sr
Daquvon Piolet
8.47a
Langston
3.
Jr
Benjamin Hulett
8.48a
Concordia-Nebraska
4.
So
Izaiah Tucker
8.68a
Cloud County
5.
So
Ivan Landmark
8.70a
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Braxtyn DeGolyer
8.71a
Nebraska Wesleyan
7.
Fr
Armand Van Zyl
8.75a
Cloud County
8.
Fr
Anthony Powell
8.75a
Iowa Western
9.
Fr
Jeffrey Muiruri
8.76a
Hutchinson CC
10.
Fr
Robson Yinambe
8.81a
Cloud County
11.
Fr
Ricardo Ramos
8.85a
Our Lady of the Lake
11.
So
Nolinh Linebaugh
8.85a
Nebraska Wesleyan
13.
Fr
Raymond Nellom
8.93a
Cloud County
14.
Fr
Antonio Flores
8.95a
Concordia-Nebraska
15.
Sr
Christian Egger
9.04a
Concordia-Nebraska
16.
Fr
Brenden Horyna
9.14a
Hutchinson CC
17.
Fr
Marcus Klein
9.20a
Iowa Western
18.
Fr
Nate Stolze
9.22a
Doane
19.
So
Hunter Garrison
9.30a
Midland
20.
Sr
Zach Hickman
9.37a
Doane
21.
Fr
Mitch Marvin
9.37a
Doane
22.
Fr
Clayton Townsend
9.41a
Our Lady of the Lake
23.
Fr
Clayton Hamby
9.52a
Hutchinson CC
24.
Fr
Alex Arvanis
9.93a
Midland
25.
So
Peyton Wetzel
10.26a
Nebraska Wesleyan
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
3:24.98a
Doane
2.
Relay Team
3:27.95a
Langston
3.
Relay Team
3:28.18a
Hutchinson CC
4.
Relay Team
3:29.16a
Iowa Western
5.
Relay Team
3:32.31a
Cloud County
6.
Relay Team
3:33.30a
Doane
7.
Relay Team
3:33.80a
Concordia-Nebraska
8.
Relay Team
3:38.90a
Langston
9.
Relay Team
3:40.20a
Cloud County
10.
Relay Team
3:40.95a
Midland
11.
Relay Team
3:48.52a
Hutchinson CC
Relay Team
DNF
Midland
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
7:59.13a
Doane
2.
Relay Team
8:21.38a
Hutchinson CC
Shot Put
- 16lb
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Zach Brittain
17.32m
Doane
2.
So
Seth Sabata
16.86m
Midland
3.
So
Rajindra Campbell
16.04m
Cloud County
4.
Sr
Cody Boellstorff
15.38m
Concordia-Nebraska
5.
Sr
Chris Svoboda
15.37m
Doane
6.
Jr
Ben Berreckman
15.26m
Doane
7.
Sr
Isaac Kelley
14.98m
Nebraska Wesleyan
8.
Fr
Garrett Clark
14.51m
Doane
9.
Jr
Seth Lindgren
14.28m
Nebraska Wesleyan
10.
Sr
Philip Kreutzer
14.22m
Concordia-Nebraska
11.
Jr
Simon Rangel
13.96m
Doane
12.
So
Reid Kirlin
13.84m
Midland
13.
So
Charles Goodman
13.69m
Nebraska Wesleyan
14.
So
Travis Hartwig
13.51m
Nebraska Wesleyan
15.
Jr
Eli Dettmer
13.39m
Doane
16.
Fr
Andy Miesbach
12.91m
Iowa Western
17.
So
Nadir Williams
12.89m
Iowa Western
18.
Fr
Benjamin Allen
12.86m
Nebraska Wesleyan
19.
Fr
Jerod Peters
12.84m
Concordia-Nebraska
20.
Fr
Jacob Cornelio
12.76m
Concordia-Nebraska
21.
So
Daylen Baker
12.75m
Langston
22.
So
Michael Hess
12.71m
Iowa Western
23.
Fr
Eric Lewis
12.35m
Hutchinson CC
24.
Fr
Nick French
12.12m
Hutchinson CC
25.
So
Joseph Kurtz
11.83m
Iowa Western
26.
So
Jalen Jones
11.73m
Iowa Western
27.
Fr
Alex Shockey
11.70m
Midland
28.
Fr
Michael Bryan
11.58m
Hutchinson CC
29.
Fr
Jared Pohlmann
11.39m
Nebraska Wesleyan
30.
So
Emiliano Orozco
10.92m
Hutchinson CC
31.
So
Joey Mueller
10.79m
Nebraska Wesleyan
32.
So
Jared Pfeifer
10.31m
Cloud County
33.
Fr
Tyron Gruwell
10.13m
Cloud County
34.
Fr
Alec Grewe
9.22m
Concordia-Nebraska
Jr
Garrett McCarthy
FOUL
Nebraska Wesleyan
Shot Put
- 16lb
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Michael Lucas
11.88m
Doane
2.
Sr
Lucas Wiechman
11.11m
Concordia-Nebraska
3.
Fr
Levi Sudbeck
10.28m
Doane
4.
Justin Castellanos
10.17m
Unattached
5.
Sr
Thomas Matik
10.13m
Concordia-Nebraska
6.
So
Matthew Wieser
8.80m
Doane
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Chandler Petersen
2.06m
Nebraska Wesleyan
2.
Fr
Zach Fesen
2.01m
Hutchinson CC
3.
Fr
Austin Becker
1.96m
Doane
4.
So
Sam Rew
1.96m
Nebraska Wesleyan
5.
So
Corey Bird
1.96m
Doane
6.
Fr
Antonio Flores
1.91m
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Raymond Nellom
1.91m
Cloud County
6.
Fr
Trey Rongisch
1.91m
Midland
9.
So
Chad Gross
1.91m
Cloud County
Fr
Mitch Pigeon
NH
Iowa Western
Fr
Janaire Smith
NH
Iowa Western
High Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Fr
Levi Sudbeck
1.94m
Doane
2.
Justin Castellanos
1.89m
Unattached
3.
Sr
Lucas Wiechman
1.84m
Concordia-Nebraska
3.
Sr
Michael Lucas
1.84m
Doane
5.
Sr
Thomas Matik
1.79m
Concordia-Nebraska
6.
So
Matthew Wieser
1.64m
Doane
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
So
Chance Chrisman
4.70m
Cloud County
2.
So
Dustin Axline
4.60m
Doane
2.
Jr
Holden Oelke
4.60m
Doane
4.
So
Drew McClellan
4.30m
Doane
5.
Sr
Ryan Gross
4.30m
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Isaiah Brown
4.30m
Midland
6.
Fr
Andres Corralero Dominguez
4.30m
Iowa Western
8.
So
Simon Brummond
4.15m
Concordia-Nebraska
9.
Jr
Kalvin Lankford
4.15m
Concordia-Nebraska
10.
Jr
Austin Schafer
4.15m
Concordia-Nebraska
11.
So
Kyle Gierhan
4.15m
Cloud County
12.
So
Jared Pfeifer
3.95m
Cloud County
12.
Fr
Peyton Harsin
3.95m
Doane
12.
So
Jordan Chelle
3.95m
Doane
15.
Fr
Tristen Winkel
3.95m
Cloud County
16.
So
Seth Snelling
3.95m
Hutchinson CC
17.
Fr
Jordan Sparks
3.95m
Doane
18.
Fr
Austin Walton
3.75m
Cloud County
19.
So
Ryan Ruskamp
3.75m
Nebraska Wesleyan
So
Tyrell Reichert
NH
Concordia-Nebraska
Jr
Andrew Klein
NH
Doane
So
Christian Villanueva
NH
Iowa Western
Sr
Nick Johnson
NH
Nebraska Wesleyan
Fr
Seth Poggenpohl
NH
Nebraska Wesleyan
Pole Vault
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Lucas Wiechman
4.90m
Concordia-Nebraska
2.
Fr
Levi Sudbeck
4.45m
Doane
3.
Sr
Thomas Matik
4.15m
Concordia-Nebraska
4.
Sr
Michael Lucas
3.85m
Doane
5.
Justin Castellanos
3.10m
Unattached
6.
So
Matthew Wieser
2.80m
Doane
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Scott Hild
7.01m
Doane
1.
Fr
Ryean Mastin
7.01m
Hutchinson CC
3.
Fr
Bradley Fleurinord
6.90m
Barton County
4.
So
Xavier Bridges
6.77m
Doane
5.
So
Scott Johnson
6.54m
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Mitch Marvin
6.35m
Doane
7.
So
Hunter Garrison
6.31m
Midland
8.
Sr
AB Grijalva
6.26m
Doane
9.
Fr
Garrett Lesiak
6.23m
Doane
9.
So
Kyle Shores
6.23m
Langston
11.
So
Paul Hammes
6.20m
Concordia-Nebraska
12.
Fr
Janaire Smith
6.09m
Iowa Western
13.
Fr
Romiki Dorris
6.05m
Langston
14.
So
Ramel Mason
6.03m
Cloud County
15.
Fr
Taylor Beck
5.99m
Concordia-Nebraska
16.
Fr
Raymond Nellom
5.95m
Cloud County
16.
Fr
Jalan Fields
5.95m
Doane
18.
Fr
Dane Myers
5.92m
Nebraska Wesleyan
19.
So
Christian Villanueva
5.90m
Iowa Western
20.
Sr
Cory Thorson
5.88m
Midland
21.
So
Chad Gross
5.85m
Cloud County
22.
Fr
Matthew McCarthy
5.83m
Doane
23.
Fr
A.J. Swift
5.82m
Hutchinson CC
23.
Fr
Robson Yinambe
5.82m
Cloud County
25.
Sr
Shaquan Drayton
5.80m
Doane
26.
So
Dalton Fellows
5.76m
Doane
27.
Fr
Tanner Mayberry
5.65m
Cloud County
28.
Fr
Clayton Hamby
5.60m
Hutchinson CC
29.
Fr
Delimar Martina
5.51m
Hutchinson CC
30.
So
Chris Reusser
5.43m
Hutchinson CC
31.
Fr
Mitch Pigeon
5.02m
Iowa Western
Fr
Marcus Klein
FOUL
Iowa Western
Long Jump
Heptathlon
- Finals
x
1.
Justin Castellanos
6.89m
Unattached
2.
Sr
Lucas Wiechman
6.73m
Concordia-Nebraska
3.
So
Matthew Wieser
5.77m
Doane
4.
Fr
Levi Sudbeck
5.74m
Doane
5.
Sr
Michael Lucas
5.70m
Doane
6.
Sr
Thomas Matik
5.60m
Concordia-Nebraska
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Shingai Kusena
14.68m
Doane
2.
So
De'Andre Miller
14.40m
Doane
3.
So
Ramel Mason
14.30m
Cloud County
4.
Fr
Ryean Mastin
14.10m
Hutchinson CC
5.
Fr
Henry Arnold
13.67m
Doane
6.
Fr
Trent Koehler
13.57m
Nebraska Wesleyan
7.
Fr
Trey Rongisch
13.22m
Midland
8.
So
Tyler Sharp
13.19m
Nebraska Wesleyan
9.
Fr
Taylor Beck
13.13m
Concordia-Nebraska
10.
Sr
Alex Sattley
12.88m
Our Lady of the Lake
11.
Fr
Raymond Nellom
12.78m
Cloud County
12.
Fr
Jadyn Dightman
12.62m
Nebraska Wesleyan
13.
Sr
AB Grijalva
12.51m
Doane
14.
Fr
Matthew McCarthy
12.41m
Doane
15.
So
Paul Hammes
11.86m
Concordia-Nebraska
So
Chris Reusser
FOUL
Hutchinson CC
Weight Throw
- 35lb
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Chris Svoboda
18.69m
Doane
2.
So
Nathan Houser
17.95m
Midland
3.
Jr
Zach Brittain
17.40m
Doane
4.
Sr
Philip Kreutzer
17.32m
Concordia-Nebraska
5.
So
Seth Sabata
16.79m
Midland
6.
So
Reid Kirlin
16.39m
Midland
7.
Sr
Dalton Bichlmeier
16.22m
Doane
8.
So
Emiliano Orozco
16.08m
Hutchinson CC
9.
Jr
Eli Dettmer
15.65m
Doane
10.
Fr
Jacob Cornelio
15.61m
Concordia-Nebraska
11.
Fr
Nick French
15.54m
Hutchinson CC
12.
Sr
Isaac Kelley
15.10m
Nebraska Wesleyan
13.
Jr
Simon Rangel
14.91m
Doane
14.
So
Joseph Kurtz
14.12m
Iowa Western
15.
Fr
Michael Bryan
13.75m
Hutchinson CC
16.
Fr
Andy Miesbach
13.65m
Iowa Western
17.
Jr
Seth Lindgren
13.50m
Nebraska Wesleyan
18.
Jr
Nathan Elbert
13.15m
Concordia-Nebraska
19.
So
Ryan Sanchez
13.01m
Concordia-Nebraska
20.
So
Jalen Jones
12.96m
Iowa Western
21.
So
Philip Grothaus
12.86m
Concordia-Nebraska
21.
Jr
Garrett McCarthy
12.86m
Nebraska Wesleyan
23.
So
Bret Keeler
12.85m
Concordia-Nebraska
24.
So
Nadir Williams
12.71m
Iowa Western
25.
Fr
Logan Thurston
12.56m
Doane
26.
So
Charles Goodman
12.44m
Nebraska Wesleyan
27.
Fr
Benjamin Allen
12.39m
Nebraska Wesleyan
28.
Fr
Alec Grewe
12.27m
Concordia-Nebraska
29.
Fr
Jared Pohlmann
12.08m
Nebraska Wesleyan
30.
So
Michael Hess
11.90m
Iowa Western
31.
So
Joey Mueller
11.18m
Nebraska Wesleyan
32.
So
Travis Hartwig
11.16m
Nebraska Wesleyan
33.
Fr
Andrew Kammerzell
10.63m
Nebraska Wesleyan
34.
Fr
Tyron Gruwell
10.41m
Cloud County
Heptathlon Score
Heptathlon
- Finals
x
1.
Sr
Lucas Wiechman
5073
Concordia-Nebraska
2.
Justin Castellanos
4510
Unattached
3.
Fr
Levi Sudbeck
4480
Doane
4.
Sr
Michael Lucas
4437
Doane
5.
Sr
Thomas Matik
4102
Concordia-Nebraska
6.
So
Matthew Wieser
3782
Doane
60 Meter Dash
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Keosha Saunders
7.56a
Barton County
2.
So
Marjorie Thompson
7.71a
Cloud County
3.
Sr
T'ara Howard
7.76a
Langston
4.
Fr
Prolene Pierre
7.90a
Highland
5.
So
Kyelah Hodges
7.95a
Highland
6.
Sr
Rachel Bramhall
7.97a
Doane
7.
So
Kaitlin Bradley
7.99a
Doane
8.
So
Karen Desgraves
8.11a
Iowa Western
60 Meter Dash
Varsity
- Prelims
x
1.
Fr
Keosha Saunders
7.64a
Barton County
2.
Sr
T'ara Howard
7.84a
Langston
3.
So
Marjorie Thompson
7.85a
Cloud County
4.
So
Kyelah Hodges
7.93a
Highland
5.
Fr
Prolene Pierre
7.93a
Highland
6.
So
Kaitlin Bradley
7.96a
Doane
7.
Sr
Rachel Bramhall
8.00a
Doane
8.
So
Karen Desgraves
8.05a
Iowa Western
9.
Sr
Christine Beune
8.06a
Concordia-Nebraska
10.
Fr
Tiara Williams
8.10a
Barton County
11.
Fr
Alyssa Duval
8.13a
Doane
12.
Fr
Aundrea Culliver
8.14a
Our Lady of the Lake
13.
Sr
Jordan Wietzki
8.16a
Doane
14.
Fr
Keandria Ford
8.20a
Langston
15.
Fr
Precious Posey
8.21a
Cloud County
16.
So
Dasia Sanders
8.24a
Iowa Western
17.
So
Lindsey Wisnieski
8.24a
Nebraska Wesleyan
18.
Fr
Arie Burl
8.35a
Hutchinson CC
19.
Jr
Caitlin Peterson
8.37a
Doane
20.
Jr
Jill Schroeder
8.38a
Concordia-Nebraska
21.
Fr
Marissa Haynes
8.68a
Doane
22.
Fr
Kalie Horky
8.71a
Doane
23.
So
Chevelle Hunte
8.74a
Iowa Western
24.
Fr
Erica Slagle
8.83a
Midland
25.
So
Rose Aantoine
8.84a
Iowa Western
26.
Fr
Sophie Tonjes
9.08a
Doane
200 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Asjah Wallace
25.47a
Barton County
2.
So
Kyelah Hodges
25.68a
Highland
3.
Fr
Tiara Williams
25.78a
Barton County
4.
So
Marjorie Thompson
26.11a
Cloud County
5.
So
Kaitlin Bradley
26.20a
Doane
6.
Fr
Prolene Pierre
26.38a
Highland
7.
Sr
T'ara Howard
26.53a
Langston
8.
Fr
Precious Posey
26.60a
Cloud County
9.
Sr
Jordan Wietzki
26.70a
Doane
10.
Fr
Keandria Ford
26.82a
Langston
11.
Fr
Alyssa Duval
26.93a
Doane
12.
So
Addison Woodward
26.97a
Doane
13.
Fr
Aundrea Culliver
27.26a
Our Lady of the Lake
14.
Jr
Emily Harsin
27.34a
Doane
15.
So
Lindsey Wisnieski
27.41a
Nebraska Wesleyan
16.
Fr
Devine Gines
27.45a
Nebraska Wesleyan
17.
Jr
Caitlin Peterson
27.75a
Doane
18.
Fr
Kayla Bachle
27.76a
Doane
19.
So
Renee Summerville
27.84a
Cloud County
20.
Fr
Aneesha Moore
27.88a
Langston
21.
Fr
Makeba Nash
28.59a
Cloud County
22.
Fr
Arie Burl
28.99a
Hutchinson CC
23.
Jr
Caitlyn Wisecup
29.20a
Doane
24.
Fr
Erica Slagle
29.58a
Midland
25.
Fr
Kinzee Hillis
29.66a
Nebraska Wesleyan
26.
Jr
Kristen Rodriguez
29.84a
Our Lady of the Lake
27.
Fr
Sophie Tonjes
30.60a
Doane
400 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Kyelah Hodges
57.94a
Highland
2.
So
Kelsey Hurley
1:00.83a
Iowa Western
3.
Jr
Emily Harsin
1:00.84a
Doane
4.
Fr
Devine Gines
1:01.26a
Nebraska Wesleyan
5.
Sr
Christine Beune
1:01.60a
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Alexandria Neely
1:01.95a
Langston
7.
Fr
Katie Briggs
1:04.00a
Nebraska Wesleyan
8.
Jr
Dayonna Ruffin
1:04.35a
Langston
9.
Fr
Aneesha Moore
1:04.47a
Langston
10.
Fr
Sahona Ross
1:05.42a
Hutchinson CC
11.
So
Jamie Nikodym
1:05.76a
Concordia-Nebraska
12.
Fr
Kinzee Hillis
1:06.45a
Nebraska Wesleyan
13.
Fr
Shania Anquish
1:07.55a
Cloud County
14.
So
Ashlyn Parrish
1:09.27a
Cloud County
15.
So
Chevelle Hunte
1:09.70a
Iowa Western
16.
Fr
Alexandra Daniel
1:11.39a
Nebraska Wesleyan
17.
Fr
Paige Achey
1:16.89a
Hutchinson CC
600 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Kalyn Brannagan
1:36.39a
Doane
2.
Fr
Jennifer Ramirez
1:39.90a
Our Lady of the Lake
3.
Sr
Marti Vlasin
1:40.72a
Concordia-Nebraska
4.
So
Emilykate Hopson-Boyd
1:41.35a
Barton County
5.
So
DeLaney Lemkau
1:43.23a
Doane
6.
So
Leah Nelson
1:43.78a
Hutchinson CC
7.
Jr
Riley Focht
1:43.94a
Nebraska Wesleyan
8.
Fr
Miranda Rathjen
1:44.19a
Concordia-Nebraska
9.
Fr
Marshelle Conley
1:46.83a
Hutchinson CC
10.
Sr
Marielle Plunk
1:47.14a
Concordia-Nebraska
11.
Fr
Jaci Parriott
1:48.50a
Doane
12.
Sr
Brianna Hallmark
1:48.85a
Concordia-Nebraska
13.
Barbara Ortiz Juarez
1:56.13a
Unattached
14.
Jr
Megan Stuart
1:56.38a
Midland
15.
Fr
Holly Whetstine
1:56.41a
Highland
800 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
So
Alison Nutt
2:21.39a
Highland
2.
Jr
Sarah Kottwitz
2:23.07a
Doane
3.
So
Bailey Cerveny
2:36.37a
Nebraska Wesleyan
4.
Fr
Kendall Odle
2:37.55a
Langston
5.
So
Gisel Santiago
2:39.32a
Highland
6.
Fr
Lindsay Sowersby
2:44.95a
Hutchinson CC
7.
So
Stephanie Summerville
2:48.26a
Highland
8.
Fr
Hillary Chaisson
2:55.30a
Doane
9.
Fr
Julia Leigh
3:11.84a
Langston
10.
Fr
Cass Hernandez
3:26.77a
Hutchinson CC
800 Meters
Pentathlon
- Finals
x
1.
So
Maitlyn Thomsen
2:28.03a
Doane
2.
Fr
Amanda Cook
2:30.20a
Doane
3.
Fr
Ashley Cook
2:30.26a
Doane
4.
Jr
Alayna Daberkow
2:32.39a
Concordia-Nebraska
5.
Fr
Jessica Deterding
2:36.14a
Concordia-Nebraska
6.
Jr
Anna Beune
2:41.91a
Concordia-Nebraska
7.
Fr
Hannah Allfree
2:43.52a
Doane
8.
Sr
April Faimon
2:43.91a
Hastings
9.
So
McKayla Besel
3:00.86a
Concordia-Nebraska
10.
Fr
Sophia Hoelz
3:01.21a
Concordia-Nebraska
1000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Jr
Kylee Smallfoot
3:00.36a
Midland
2.
Sr
Morgan Lenners
3:02.40a
Nebraska Wesleyan
3.
Jr
Sabrina Desantiago
3:09.15a
St Gregory's
4.
Fr
Rylee Bahe
3:10.93a
Nebraska Wesleyan
5.
Sr
Logan Sieck
3:11.54a
Doane
6.
So
Ariat Olok
3:15.99a
Iowa Western
7.
Fr
Maggie Lambert
3:17.43a
Hutchinson CC
8.
Fr
Taylor Valentine
3:22.70a
Iowa Western
9.
Fr
Rebekah Hinrichs
3:24.05a
Concordia-Nebraska
10.
Fr
Paige Borcherding
3:59.97a
Concordia-Nebraska
11.
Fr
Liliana Barrientos
4:11.67a
Concordia-Nebraska
1 Mile
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Rebekah Hinrichs
5:38.01a
Concordia-Nebraska
2.
Fr
Wilyeska Suarez
5:48.34a
Barton County
3.
So
mariah Stein
5:55.79a
Barton County
4.
Fr
Kendall Odle
6:08.21a
Langston
5.
So
Jamie Goblirsch
6:23.88a
Iowa Western
6.
Fr
Paige Borcherding
6:31.14a
Concordia-Nebraska
7.
Fr
Liliana Barrientos
6:56.26a
Concordia-Nebraska
8.
Fr
Julia Leigh
7:13.69a
Langston
3000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Elena Oslund
10:35.26a
Our Lady of the Lake
2.
Jr
Shelbi Hackbart
11:10.90a
Concordia-Nebraska
3.
So
Braska Patterson
11:38.58a
Midland
4.
Fr
Olivia Russo
11:50.82a
Iowa Western
5.
So
Purity Chebet
12:07.93a
Iowa Western
6.
Fr
Thandeka Manzana
12:11.75a
Cloud County
7.
Fr
Paige Thelen
12:15.75a
Midland
8.
Jr
Madison Pollock
12:38.26a
Hutchinson CC
9.
So
Camila Faundez
12:44.49a
Cloud County
10.
Fr
Emily Wetzel
12:57.85a
Concordia-Nebraska
11.
Fr
Vianney Sierra
14:32.24a
Hutchinson CC
5000 Meters
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Wilyeska Suarez
19:08.76a
Barton County
2.
Jr
Emily Sievert
19:14.24a
Concordia-Nebraska
3.
So
Taylor Grove
19:20.46a
Concordia-Nebraska
4.
Fr
Ashlynn Baker
19:54.86a
Doane
5.
Fr
Kaitlyn Slagle
20:11.92a
Highland
6.
Fr
Ivanna Uribe
20:30.48a
Highland
7.
So
Jacy Johnston
20:30.73a
Concordia-Nebraska
8.
So
Abby Protzman
20:33.61a
Concordia-Nebraska
9.
Fr
Erin Lindeman
20:45.48a
Concordia-Nebraska
10.
So
Hannah Heidebrecht
20:53.05a
Hutchinson CC
11.
Jr
Rachel Pavelka
21:25.51a
Midland
12.
Fr
Victoria Bitz
21:38.35a
Midland
13.
Fr
Juliette Rios
22:46.83a
Highland
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Jennifer Ramirez
8.88a
Our Lady of the Lake
2.
Sr
Rachel Bramhall
8.89a
Doane
3.
So
Detrich Lodge
9.01a
Iowa Western
4.
Fr
Asjah Wallace
9.07a
Barton County
5.
Sr
Jordan Wietzki
9.29a
Doane
6.
Fr
Miki Romain
9.37a
Our Lady of the Lake
7.
So
Renee Summerville
9.55a
Cloud County
So
Dasia Sanders
DNF
Iowa Western
60m Hurdles
- 33"
Pentathlon
- Finals
x
1.
Sr
April Faimon
9.71a
Hastings
2.
So
Maitlyn Thomsen
9.77a
Doane
3.
Fr
Ashley Cook
9.95a
Doane
4.
Fr
Amanda Cook
9.97a
Doane
5.
Fr
Jessica Deterding
10.28a
Concordia-Nebraska
6.
Jr
Alayna Daberkow
10.43a
Concordia-Nebraska
7.
Jr
Anna Beune
10.51a
Concordia-Nebraska
8.
Fr
Hannah Allfree
10.61a
Doane
9.
Fr
Sophia Hoelz
10.70a
Concordia-Nebraska
10.
So
McKayla Besel
11.41a
Concordia-Nebraska
60m Hurdles
- 33"
Varsity
- Prelims
x
1.
Fr
Jennifer Ramirez
8.94a
Our Lady of the Lake
2.
Sr
Rachel Bramhall
8.97a
Doane
3.
So
Detrich Lodge
9.00a
Iowa Western
4.
So
Dasia Sanders
9.08a
Iowa Western
5.
Fr
Asjah Wallace
9.18a
Barton County
6.
So
Renee Summerville
9.21a
Cloud County
7.
Fr
Miki Romain
9.34a
Our Lady of the Lake
8.
Sr
Jordan Wietzki
9.40a
Doane
9.
So
Kellyann James
9.43a
Iowa Western
10.
Fr
Kayla Bachle
9.47a
Doane
11.
So
Jamie Nikodym
9.71a
Concordia-Nebraska
12.
Fr
Kira Williams
9.74a
Highland
13.
So
Ashlyn Parrish
9.82a
Cloud County
14.
Jr
Caitlyn Wisecup
9.88a
Doane
15.
Jr
Caitlin Peterson
9.95a
Doane
16.
Fr
Katie Briggs
9.97a
Nebraska Wesleyan
17.
Fr
Shania Anquish
9.98a
Cloud County
18.
Fr
Sahona Ross
9.99a
Hutchinson CC
19.
Fr
Miranda Unverferth
10.21a
Concordia-Nebraska
20.
So
Madison Cherek
11.69a
Iowa Western
4x400 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
4:10.30a
Cloud County
2.
Relay Team
4:11.65a
Concordia-Nebraska
3.
Relay Team
4:11.83a
Langston
4x800 Relay
Varsity
- Finals
x
1.
Relay Team
9:55.36a
Doane
2.
Relay Team
10:47.06a
Hutchinson CC
Shot Put
- 4kg
Varsity
- Finals
x
1.
Fr
Kate Grint
13.78m
Doane
2.
Fr
Adrianna Shaw
13.71m
Concordia-Nebraska
3.
Jr
SteaVen Becker
13.67m
Nebraska Wesleyan
4.
So
Samantha Liermann
13.61m
Concordia-Nebraska
5.
Sr
Kali Robb
13.35m
Concordia-Nebraska
6.
So
Johanna Ragland
12.93m
Concordia-Nebraska
7.
Fr
Jordyn Stearns
12.62m
Doane
8.
So
Jacy Embray
12.47m
Concordia-Nebraska
9.
Jr
Ciara Voycheske
12.46m
Nebraska Wesleyan
10.
Fr
Bethany Shaw
12.40m
Concordia-Nebraska
11.
So
McKenzie Mustion
12.23m
Midland
11.
So
Jasmine Eickhoff
12.23m
Concordia-Nebraska
13.
Fr
Dayton Dolincheck
11.96m
Nebraska Wesleyan
14.
Jr
Jodi Koellner
11.77m
Nebraska Wesleyan
15.
So
Maddie Elder
11.65m
Doane
16.
Fr
Abby Stogdill
11.32m
Midland
17.
Fr
Gabbreil Harris
11.25m
Cloud County
17.
Fr
Jasmine Lewis
11.25m
Doane
19.
So
Val Cervantes
10.98m
Nebraska Wesleyan
20.
Fr
Hannah Mahoney
10.78m
Iowa Western
21.
Fr
Alana Budke
10.73m
Cloud County
22.
So
Kellyann James
10.65m
Iowa Western
23.
So
Kylie James
10.34m
Hutchinson CC
24.
Fr
Linnaea Konfrst
10.28m
Nebraska Wesleyan
25.
Fr
Olivia Wright
10.25m
Cloud County
26.
Fr
Alex Rodriguez
10.07m
Hutchinson CC
27.
So
Maddie Fitzgibbons
9.61m
Nebraska Wesleyan
28.
Jr
Shannon Benson
9.35m
Langston
29.
So
Rose Aantoine
7.63m
Iowa Western
Fr
Avery Blahauvietz
FOUL
Midland
Fr
Hannah Smith
FOUL
Hutchinson CC
Shot Put
- 4kg
Pentathlon
- Finals
x
1.
Jr
Anna Beune
10.76m
Concordia-Nebraska
2.
Sr
April Faimon
10.45m
Hastings
3.
Fr
Amanda Cook
9.88m
Doane
4.
So
Maitlyn Thomsen
9.58m
Doane
5.
Jr
Alayna Daberkow
9.29m
Concordia-Nebraska
5.
Fr
Ashley Cook
9.29m
Doane
7.
Fr
Sophia Hoelz
9.28m
Concordia-Nebraska
8.
Fr
Jessica Deterding
9.26m
Concordia-Nebraska
9.
Fr
Hannah Allfree
8.55m
Doane
10.
So
McKayla Besel
6.59m
Concordia-Nebraska
High Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Kelsey Hurley
1.75m
Iowa Western
2.
So
Shay Brown
1.70m
Doane
3.
So
Ashtoni Sands
1.70m
Highland
4.
Fr
Alexis Dale
1.70m
Doane
4.
So
Allison Brooks
1.70m
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Patrica Joseph
1.65m
Hutchinson CC
7.
So
Toree Hempstead
1.62m
Nebraska Wesleyan
8.
Jr
Jill Brichacek
1.62m
Nebraska Wesleyan
9.
Fr
Kira Williams
1.57m
Highland
10.
Jr
Mary Andrew
1.52m
Nebraska Wesleyan
So
Payton Coon
NH
Midland
High Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
So
Maitlyn Thomsen
1.54m
Doane
1.
Fr
Ashley Cook
1.54m
Doane
1.
Fr
Hannah Allfree
1.54m
Doane
1.
Fr
Sophia Hoelz
1.54m
Concordia-Nebraska
5.
Fr
Jessica Deterding
1.49m
Concordia-Nebraska
5.
Sr
April Faimon
1.49m
Hastings
5.
Jr
Anna Beune
1.49m
Concordia-Nebraska
8.
Jr
Alayna Daberkow
1.34m
Concordia-Nebraska
8.
Fr
Amanda Cook
1.34m
Doane
10.
So
McKayla Besel
1.24m
Concordia-Nebraska
Pole Vault
Varsity
- Finals
x
1.
So
Allison Brooks
3.93m
Concordia-Nebraska
2.
Fr
Salome' Brugier
3.53m
Iowa Western
3.
So
Monique Apuakehau
3.43m
Iowa Western
4.
So
Maegan Hiatt
3.43m
Doane
5.
Fr
Katie Montgomery
3.28m
Nebraska Wesleyan
6.
Jr
Andrea Anderson
3.28m
Concordia-Nebraska
7.
Fr
Halie Turner
3.28m
Cloud County
8.
Fr
Maddie Tolly
3.13m
Nebraska Wesleyan
8.
Sr
Macy Jones
3.13m
Doane
10.
Fr
Courtney Schindler
2.98m
Doane
11.
Fr
Kaitlyn Mahnke
2.98m
Doane
11.
Jaidyn Garrett
2.98m
Unattached
11.
Fr
Ocean Paul
2.98m
Hutchinson CC
14.
Fr
Tiffany Hill
2.98m
Doane
15.
Fr
Katie Drake
2.78m
Doane
16.
Fr
Casandra Eberth
2.78m
Concordia-Nebraska
17.
Fr
Shania Anquish
2.58m
Cloud County
17.
So
Ashley Scherer
2.58m
Doane
So
Madison Cherek
NH
Iowa Western
Fr
Tristen Mosier
NH
Concordia-Nebraska
Long Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Detrich Lodge
5.57m
Iowa Western
2.
Fr
Kayla Bachle
5.21m
Doane
3.
Sr
Nicole Liske
5.15m
Nebraska Wesleyan
4.
Jr
Allison Ostdiek
5.13m
Nebraska Wesleyan
4.
Jr
Jill Schroeder
5.13m
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Keandria Ford
5.08m
Langston
7.
Fr
Precious Posey
4.94m
Cloud County
7.
So
Karen Desgraves
4.94m
Iowa Western
9.
So
Jasey Hartman
4.91m
Doane
10.
So
Rose Aantoine
4.87m
Iowa Western
10.
So
Leah Larson
4.87m
Concordia-Nebraska
12.
Fr
Alana Budke
4.77m
Cloud County
13.
So
Tami Myers
4.72m
Doane
14.
Jr
Breanna Bollow
4.65m
Nebraska Wesleyan
15.
Fr
Camarie Stratman
4.58m
Nebraska Wesleyan
16.
Jr
Kristen Rodriguez
4.53m
Our Lady of the Lake
17.
Jr
Anna Beune
4.46m
Concordia-Nebraska
18.
Fr
Marissa Haynes
4.32m
Doane
So
Madison Cherek
FOUL
Iowa Western
So
Dasia Sanders
FOUL
Iowa Western
Long Jump
Pentathlon
- Finals
x
1.
So
Maitlyn Thomsen
4.89m
Doane
1.
Fr
Jessica Deterding
4.89m
Concordia-Nebraska
3.
Jr
Anna Beune
4.85m
Concordia-Nebraska
4.
Sr
April Faimon
4.75m
Hastings
5.
Fr
Ashley Cook
4.69m
Doane
6.
Fr
Hannah Allfree
4.51m
Doane
7.
Fr
Amanda Cook
4.47m
Doane
8.
Jr
Alayna Daberkow
4.45m
Concordia-Nebraska
9.
Fr
Sophia Hoelz
4.29m
Concordia-Nebraska
10.
So
McKayla Besel
4.22m
Concordia-Nebraska
Triple Jump
Varsity
- Finals
x
1.
So
Jaysa Hoins
11.20m
Doane
2.
So
Karen Desgraves
10.66m
Iowa Western
3.
So
Kellyann James
10.64m
Iowa Western
4.
Fr
Camarie Stratman
10.41m
Nebraska Wesleyan
5.
Fr
Makeba Nash
10.35m
Cloud County
6.
So
Leah Larson
10.30m
Concordia-Nebraska
7.
Jr
Jamie Knight
10.14m
Nebraska Wesleyan
8.
-
Emily Lee
10.09m
Our Lady of the Lake
9.
So
Tami Myers
9.98m
Doane
10.
So
Jasey Hartman
9.84m
Doane
Weight Throw
- 20lb
Varsity
- Finals
x
1.
Sr
Sydney Meyer
16.59m
Concordia-Nebraska
2.
Sr
Kali Robb
16.54m
Concordia-Nebraska
3.
So
Samantha Liermann
15.43m
Concordia-Nebraska
4.
Sr
Katricia Svoboda
15.24m
Concordia-Nebraska
5.
Fr
Adrianna Shaw
15.22m
Concordia-Nebraska
6.
Jr
Jodi Koellner
15.20m
Nebraska Wesleyan
7.
Fr
Gabbreil Harris
15.05m
Cloud County
8.
So
McKenzie Mustion
14.86m
Midland
9.
Fr
Alex Rodriguez
14.69m
Hutchinson CC
10.
Fr
Kate Grint
14.15m
Doane
11.
So
Johanna Ragland
14.00m
Concordia-Nebraska
12.
So
McKenna Mumaw
13.88m
Iowa Western
12.
Sr
Jami Hillman
13.88m
Doane
14.
Fr
Jasmine Lewis
13.49m
Doane
15.
So
Carley Skopera
13.17m
Concordia-Nebraska
16.
So
Kylie James
13.07m
Hutchinson CC
17.
So
Jacy Embray
12.63m
Concordia-Nebraska
18.
Sr
Melissa Shadoin
12.57m
Doane
19.
So
Maddie Fitzgibbons
12.31m
Nebraska Wesleyan
20.
Fr
Dayton Dolincheck
12.15m
Nebraska Wesleyan
21.
Fr
Mariah Huneke
12.12m
Concordia-Nebraska
22.
Fr
Olivia Wright
12.06m
Cloud County
23.
Fr
Bethany Shaw
12.03m
Concordia-Nebraska
24.
Fr
Amy Migl
11.99m
Concordia-Nebraska
25.
Sr
Allison Wiebe
11.90m
Concordia-Nebraska
26.
Jr
Jan Steinbrueck
11.82m
Concordia-Nebraska
27.
Fr
Hannah Smith
11.80m
Hutchinson CC
28.
Fr
Hannah Mahoney
11.79m
Iowa Western
29.
Fr
Linnaea Konfrst
11.63m
Nebraska Wesleyan
30.
Fr
Alexis Budke
11.42m
Cloud County
31.
Fr
Avery Blahauvietz
11.13m
Midland
32.
Fr
Abby Stogdill
11.10m
Midland
33.
Jr
Morgan Eggert
10.79m
Concordia-Nebraska
34.
Fr
Baily Bolden
10.12m
Hutchinson CC
35.
Jr
Shannon Benson
9.47m
Langston
So
Val Cervantes
FOUL
Nebraska Wesleyan
Pentathlon Score (Indoor)
Pentathlon
- Finals
x
1.
So
Maitlyn Thomsen
3172
Doane
2.
Fr
Ashley Cook
3037
Doane
3.
Sr
April Faimon
2957
Hastings
4.
Fr
Jessica Deterding
2900
Concordia-Nebraska
5.
Jr
Anna Beune
2879
Concordia-Nebraska
6.
Fr
Amanda Cook
2800
Doane
7.
Fr
Hannah Allfree
2667
Doane
8.
Jr
Alayna Daberkow
2645
Concordia-Nebraska
9.
Fr
Sophia Hoelz
2465
Concordia-Nebraska
10.
So
McKayla Besel
1846
Concordia-Nebraska
Hashtags
#doane
#fred-beile
0 shares:
Doane Fred Beile Indoor Classic
,
ResultsCentral
,
Shane
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Doane Fred Beile Indoor Classic
Year
Results
Videos
News
Photos
Blogs
2020
1
1
2019
1
1
2018
1
1
2017
1
1
2016
1
1
2015
1
1
Show 3 more
Hashtags
#doane
#fred-beile
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!